Extreme Networks SFP transceivermodul 10 Gigabit Ethernet

20 001 kr

Produkten är tyvärr slut i lager. :(

Leverantör:
Extreme Networks - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-LR - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm


Allmänt

Enhetstyp:

SFP-transceivermodul

Modell:

Plug-in
Nätverk < /span >

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

10GBase-LR

Dataanslutningsprotokoll:

10 GigE

Dataöverföringshastighet:

10 Gbps

Optisk våglängd:

1310 nm

Max. överföringsavstånd:

10 km
Expansion / Connectivity

Gränssnitt:

1 x Ethernet 10GBase-LR - LC enkelläge

Kompatibla öppningar:

1 x SFP
Övrigt

MTBF (förväntad tid mellan fel):

3 921 568 timmar

Överensstämmelsestandarder:

cUL, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4 - 4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, UL 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EMC, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, FCC CFR47 Part 15, WEEE, CSA C22.2 No. 60950 Third Edi
Mått och vikt

Bredd:

1,38 cm

Djup:

6,86 cm

Höjd:

1,22 cm

Vikt:

25,1 g
Miljöparametrar < / span>

Min. driftstemperatur:

0 ° C

Max. driftstemperatur:

40 ° C

Fuktighetsnivå under användning:

10 - 93 % (icke-kondenserande)