Cisco QSFP Transceiver Module

36 293 kr

Produkten är tyvärr slut i lager. :(

Leverantör:
Cisco - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 100 Gigabit Ethernet - 100GBase-CWDM4 Lite - LC enkelläge - upp till 2 km - 1271 nm / 1291 nm / 1311 nm / 1331 nm - för P/N: N9K-C93180LC-EX-B2, N9KC93180LCEXB2-WS, N9K-X9732C-EX-RF, NCS-5502-RF, NCS-5502-WS < th colspan = 2> Övrigt < thead>


Allmänt

Enhetstyp:

QSFP transceivermodul

Modell:

Plug-in

Färg:

Grön
Nätverk

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

100GBase-CWDM4 Lite

Dataanslutningsprotokoll:

100 Gigabit Ethernet

Dataöverföringshastighet:

100 Gbps

Optisk våglängd:

1271 nm / 1291 nm / 1311 nm / 1331 nm

Max. överföringsavstånd:

2 km

Överensstämmelsestandarder:

IEEE 802.3ba, ITU-T G.652, IEEE 802.3bm
Utökning/anslutning

Gränssnitt:

1 x Ethernet 100GBase-CWDM4 Lite - LC single mode hun x 2

Överensstämmelsestandarder:

Laser Class 1, ELV, RoHS, GR-326-CORE, GR-20-CORE
Effekt

Strömförbrukning under drift:

3,5 Watt
Mått och vikt

Bredd:

1,84 cm

Djup:

7,24 cm

Höjd:

1,35 cm

Vikt:

100 g
Tillverkargaranti < / span>

Servicesupport:

Begränsad garanti - 90 dagar
Miljöparametrar

Min. driftstemperatur:

10 ° C

Max. driftstemperatur:

60 ° C
Kompatibilitetsinformation

Designad för:

P/N: C1-N9K-C92160YC-X, C1-N9K-C92304QC, C1-N9K-C9236C, C1-N9K -C93180YC-EX, N9K-C92160YC-X, N9K-C92160YC-X =, N9K-C92160YC-X = S, N9K-C92160YC-X-3PK, N9K-C92304QC, N36C9, CC02304QC, N36C-EX,19K-9, EX000, 92160YC, 92160YC N9K-C93180LC-EX-B2, N9KC93180LCEXB2-WS, N9