I lager.
Antal: 10

Cisco SFP Transceiver Module 16 Gb Fiber Channel (Longwave)

29 514 kr
Leverantör:
Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul - 16 Gb fiberkanal (LV) - fiberoptisk - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm - för MDS 9250i, 9710 < th colspan = 2> Mått och vikt


Allmänt

Enhetstyp:

SFP-transceivermodul

Modell:

Plug-in
Nätverk < /span >

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

Fiberoptik

Dataanslutningsprotokoll:

16 Gb fiberkanal (LW)

Dataöverföringshastighet:

16 Gbps

Optisk våglängd:

1310 nm

Max. överföringsavstånd:

10 km
Expansion / Connectivity

Gränssnitt:

1 x 16 Gb fiberkanal (långvåg) - LC enkelläge x 2

Bredd:

1,4 cm

Djup:

5,7 cm

Höjd:

0,9 cm
Miljöparametrar < / span>

Min. driftstemperatur:

0 ° C

Max. driftstemperatur:

40 ° C
Kompatibilitetsinformation

Designad för:

Cisco MDS 9250i Multiservice Fabric Switch, 9710 Base Config, 9710 Crossbar Switching Fabric1 Module, 9710 Enhanced Config, 9710 Multilayer Director