HPE Aruba SFP Transceiver Module 10 Gigabit Ethernet

10 056 kr

Produkten är tyvärr slut i lager. :(

Leverantör:
HPE Aruba - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-LRM - SFP+ / LC multiläge - upp till 220 m - för HPE Aruba 2530, 2920, 2930M 24, 3800, 3810M 24, 3810M 40, 3810M 48, MACsec Advanced Module


Allmänt

Enhetstyp:

SFP-transceivermodul

Modell:

Plug-in
Nätverk < /span >

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

10GBase-LRM

Dataanslutningsprotokoll:

10 GigE

Dataöverföringshastighet:

10 Gbps

Max. överföringsavstånd:

220 m
Expansion / Connectivity

Gränssnitt:

1 x Ethernet 10GBase-LRM - LC multi-mode
Övrigt

Överensstämmelsestandarder:

OM2
Kompatibilitetsinformation < / span>

Designad för:

HPE 20-portars Gig-T / 2-portars 10-GbE SFP v2 zl-modul, 6120XG Blade Switch, 8-portars 10GbE SFP v2 zl-modul, Gig-T PoE / 2-portars 10-GbE SFP v2 zl | HPE Aruba 2530-24G-2SFP, 2530-24G-PoE, 2530-24G-PoE -2SFP, 2530-48G-2SFP, 2530-48G-PoE -2SFP, 2920-24