I lager.
Antal: 10

Juniper Networks SFP transceivermodul 10 Gigabit Ethernet

4 801 kr
Leverantör:
Juniper Networks - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-SR - LC multiläge - 850 nm - för EX 3200; 4200; EX Series EX9204, EX9208; QFX Series QFX10016, QFX5120


Allmänt

Enhetstyp:

SFP-transceivermodul

Modell:

Plug-in
Nätverk < /span >

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

10GBase-SR

Dataanslutningsprotokoll:

10 GigE

Dataöverföringshastighet:

10 Gbps

Optisk våglängd:

850 nm
Expansion / Anslutning

Gränssnitt:

1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode x 2

Kompatibla öppningar:

1 x SFP
Miljömässigt parametrar

Min. driftstemperatur:

0 ° C

Max. driftstemperatur:

45 ° C

Luftfuktighetsgrad under användning:

10 - 85 %
Kompatibilitetsinformation

Designad för:

Juniper 5G UNIVERSAL ROUTING PLATFORM MX10003 | Juniper EX 3200 | Juniper EX 4200 | Juniper EX Series EX4550, EX4600, EX4650-48Y | Juniper MX-serien MX10008, MX10016, MX150, MX204, MX240, MX480, MX960 | Juniper QFX Series QFX10008, QFX5120-32C, QFX51