I lager.
Antal: 10

LANCOM SFP LR40 LC10 SFP Transceiver Module 10 Gigabit Ethernet

10 413 kr
Leverantör:
LANCOM SFP-LR40-LC10 - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-ER - SFP+ / LC enkelläge - upp till 40 km - 1550 nm < th colspan = "2"> Effekt


Allmänt

Enhetstyp:

SFP-transceivermodul

Modell:

Plug-in
Nätverk

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

10GBase-ER

Dataanslutningsprotokoll:

10 GigE

Dataöverföringshastighet:

10 Gbps

Optisk våglängd:

1550 nm

Max. överföringsavstånd:

40 km

Funktioner:

Komplett Duplex Performance, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Utökning/anslutning

Gränssnitt:

1 x Ethernet 10GBase-ER - LC single mode hun x 2

Strömförbrukning under drift:

1,5 Watt
< span > Tillverkargaranti

Tjänst