I lager.
Antal: 10

LevelOne PFE 1014R Network Extender Fast Ethernet Gigabit Ethernet

6 070 kr
Leverantör:
LevelOne PFE-1014R - Nätverksförlängare - GigE - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - 4 portar - upp till 2 km < thead >


Allmänt

Enhetstyp:

Network Extender

Modell:

Externt
Nätverk

Antal portar:

4

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX

Dataanslutningsprotokoll:

100 Mb LAN, GigE

Dataöverföringshastighet:

100 Mbps

MAC-adresstabellstorlek:

1K ingångsminne

Max. överföringsavstånd:

2 km

Statusindikatorer:

Ström, PoE, LAN

Funktioner:

Automatisk upplänk (auto MDI / MDI-X), spara och skicka, halvduplexläge, fullduplexläge, för väggmontering, 128 KB paketbuffert, överströmsskydd, inbyggd DIP-switch, Power Sourcing Equipment (PSE)

Överensstämmelsestandarder:

IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at
Utökning/anslutning

Gränssnitt:

4 x Ethernet 10Base-T / 100Base-TX (PoE) - RJ-45 hun | 1 x Ethernet 100Base-FX (ingång) - LC multi-mode hun
Diverse

Överensstämmelsestandarder:

FCC, IP66
Effekt

Power Over Ethernet (PoE):

PoE
Mått och vikt

Bredd:

24 cm

Djup:

20 cm

Höjd:

7,2 cm

Vikt:

1 kg
Miljöparametrar < / span>

Min. driftstemperatur:

-40 ° C

Max. driftstemperatur:

60 ° C

Fuktnivå under användning:

10 - 90 % (icke-kondenserande)