I lager.
Antal: 10

StarTech.com 10-pack HPE J4859C-kompatibel SFP-modul 1000BASE LX 1GbE Single Mode Multi Mode Fiber Transceiver 10 km SFP (mini GBIC) transceivermodul Gigabit Ethernet

4 566 kr
Leverantör:
StarTech.com 10 pack HPE J4859C Compatible SFP Module, 1000BASE-LX, 1GbE Single Mode SMF/MMF Optic Transceiver, 1 Gigabit Ethernet, LC Connector 10km, 1310nm DDM, HPE 1400 1700, Mini GBIC - Lifetime Warranty (J4859C10PKST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: HP J4859C) - GigE - 1000Base-LX - LC - upp till 10 km - 1310 nm (paket om 10) - för HPE 1700, 2610, 93XX, Switch XL 10/100/1000; HPE Aruba 2530, 2930F 24, 2930F 48, 5406J4859C10PKST är ett 10-pack av vår HP J4859C-kompatibla fibersändtagarmodul som utformats, programmerats och testats för att fungera med HP-switchar och -routrar. Den ger tillförlitlig 1 GbE-anslutning över fiberkabel för 1000BASE-LX-kompatibla nätverk med ett maximalt avstånd på upp till 10 km.


Allmänt

Antal paket:

10 (specifikationerna gäller enstaka artiklar)

Enhetstyp:

SFP (mini-GBIC) transceivermodul

Modell:

Plug-in

Färg:

Silver
Nätverk

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

1000Base-LX

Dataanslutningsprotokoll:

GigE

Dataöverföringshastighet:

1,25 Gbps

Optisk våglängd:

1310 nm

Max. överföringsavstånd:

10 km

Funktioner:

Komplett duplexprestanda, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)

Överensstämmelsestandarder:

IEEE 802.3z
Expansion / Anslutningar

Gränssnitt:

1 x Ethernet 1000Base-LX - LC x 2
Övrigt

Överensstämmelsestandarder:

UL, FCC, RoHS, MSA

OEM-tillverkare motsvarande artikelnummer:

HP J4859C
Mått och vikt

Bredd:

1,3 cm

Djup:

5,7 cm

Höjd:

1,4 cm
Tillverkargaranti < / span>

Servicesupport:

Begränsad garanti – livstid
Miljöparametrar

Min. driftstemperatur:

0 ° C

Max. driftstemperatur:

70 ° C

Fuktighetsnivå under användning:

30 - 75 %
< span > Kompatibilitetsinformation

Designad för:

HP 9400sl 40-portars Mini-GBIC-modul, EP Redundant Management Module, Switch 2510-24, Switch 5406zl-48G Intelligent Edge, Switch 5412zl Intelligent Edge, Switch 5412zl-96G Intelligent Edge | HPE 1700-24 Switch, 1810-24 v2, 1810-8 v2, 1910-8G Switch, 19