I lager.
Antal: 10

StarTech.com HPE J9153A kompatibel SFP-modul 10GBASE ER 10GE SFP 10GbE Single Mode Fiberoptisk Transceiver 40km DDM SFP Transceiver Module 10 Gigabit Ethernet

9 215 kr
Leverantör:
StarTech.com HPE J9153A Compatible SFP+ Module, 10GBASE-ER, 10GbE Single Mode (SMF) Fiber Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC Connector, 40km, 1550nm, DDM, HPE 2530, 2540, 2910al - Lifetime Warranty (J9153A-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP J9153A) - 10 GigE - 10GBase-ER - LC enkelläge - upp till 40 km - 1550 nm - för HPE Aruba 2930F 24G 4SFP+, 2930F 48G 4SFP+, 2930F 48G PoE+ 4SFP+, 5406 zlJ9153A-ST är HP J9153A-kompatibel fiber SFP+-sändarmodul som utformats, programmerats och testats för att fungera med HP-switchar och -routrar. Den ger tillförlitlig 10 GbE-anslutning över fiber-kabel för 10GBase-ER-kompatibla nätverk med ett maximalt avstånd på upp till 40 km.

Tekniska specifikationer:

< th colspan = "2"> Övrigt
/ th>

Enhetstyp:

SFP-transceivermodul

Modell:

Plug-in
Nätverk

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Kabeltyp:

10GBase-ER

Dataanslutningsprotokoll:

10 GigE

Dataöverföringshastighet:

10 Gbps

Optisk våglängd:

1550 nm

Max. överföringsavstånd:

40 km

Funktioner:

Full Duplex Mode, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Utökning/anslutning

Gränssnitt:

1 x Ethernet 10GBase-ER - LC single mode hun x 2

MTBF (förväntad tid mellan fel):

426 514 897 timmar

Överensstämmelsestandarder:

FCC, MSA

OEM-tillverkare motsvarande artikelnummer:

HP J9153A
< span> Effekt

Strömförbrukning under drift:

1,6 Watt
< span > Mått och vikt

Bredd:

5,84 cm

Djup:

1,39 cm

Höjd:

1,37 cm

Vikt:

24 g
Mått