I lager.
Antal: 10

Cisco 888 Multimode 4-par G.SHDSL Router 4-portsswitch Kablage

11 698 kr
Leverantör:
Cisco 888 Multimode 4 pair G.

SHDSL - Router - DSL-modem - 4-ports-switch - WAN-portar: 2Är du ute efter ett företagsnätverk utan massa krångligheter Med Cisco-routrar med integrerade tjänster (ISR) i 800-serien sammanförs data, säkerhet och trådlösa tjänster i en enda enhet som är enkel att använda och hantera.



Allmänt

Enhetstyp:

Router - 4-portars switch (integrerad)

Pakettyp:

Desktop

Anslutningsteknik:

Kabeldragning

Dataanslutningsprotokoll:

Ethernet, Fast Ethernet

Kapacitet:

IPSec VPN-tunnlar: 20

Nätverk/överföringsprotokoll:

L2TP, IPSec, PPPoE, PPPoA, FTP, DHCP, DNS, L2TPv3, DDNS

Routningsprotokoll:

OSPF, RIP-1, RIP-2, BGP, EIGRP, HSRP, VRRP, NHRP, PIM-SM, GRE

Protokoll för fjärradministration:

Telnet, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SSH

Krypteringsalgoritm:

LEAP, DES, trippel DES, MD5, SSL, TLS, PEAP, TTLS, WPA, WPA2, PKI, 128-bitars AES , 192-bitars AES, 256-bitars AES

Autentiseringsmetod:

RADIUS, TACACS

Funktioner:

NAT-stöd, VPN-stöd, aktivitet, VLAN stöds, automatisk upplänk (auto MDI / MDI-X), IGMP snooping, trafik- formning, Stateful Packet Inspection (SPI), innehållsfiltrering, DiffServ stöds, MAC-adressfiltrering, IPv6 stöds, H

Överensstämmelsestandarder:

IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN55022, ICES-003 , EN 61000-3-3, EN55024, CISPR 22, EN50082-1, EN55022 Klass B, ICES-003 Klass B, EN 61000-6-1, AS / NZ 3548 Klass B, EN 60555-2, FCC 1 CFR47 Part , FCC CFR47 del 15 B, VCC

RAM:

256 MB (installerat) / 768 MB (max)

Flash-minne:

128 MB

Statusindikatorer:

Portstatus, ström
< span> Kommunikation

Typ:

DSL-modem

Protokoll och specifikationer:

ITU G.991.2 (G.shdsl)
Utökning/anslutning

Gränssnitt:

LAN: 4 x 10Base-T / 100Base-TX - RJ-45 | Ledarskap: 1 x konsol - RJ-45 | WAN: 1 x SHDSL | USB: 1 x 4-stift USB Typ A | WAN: 1 x BRI ST - RJ-45
Effekt

Strömenhet:

Extern strömförsörjning - 60 Watt

Erforderlig spänning:

AC 120/230 V (50/60 Hz)
Program / Systemkrav

Med OS:

Cisco IOS Universal
Mått och vikt

Bredd:

32,5 cm

Djup:

24,9 cm

Höjd:

4,4 cm

Vikt:

2,5 kg
Miljömässigt parametrar

Min. driftstemperatur:

0 ° C

Max. driftstemperatur:

40 ° C

Fuktnivå under användning:

10 - 85 % (icke-kondenserande)